Povolenie na predaj tabaku

Na Slovensku je predaj rôznych druhov tovaru všeobecne možný na základe voľnej živnosti s odporúčaným znením „kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod).“ Pre niektoré kategórie tovaru však právny poriadok predpisuje ďalšie špecifické podmienky. Pomerne prísna regulácia sa vzťahuje aj na tabakové výrobky, ktoré sú uvádzané na slovenský trh.

Pod tabakovým výrobkom sa vo všeobecnosti rozumie každý výrobok určený na fajčenie, žuvanie, a cmúľanie, ktorý sa môže spotrebúvať, a pozostáva aspoň čiastočne z tabaku alebo z modifikovaného tabaku. Zákon taktiež ukotvuje legálne definície jednotlivých tabakových výrobkov ako napr. cigareta, cigara, žuvací tabak alebo tabak do vodnej fajky. Každý výrobok z tabaku, ktorý nie je výslovne uvedený v danom paragrafe, sa považuje za novú kategóriu tabakových výrobkov.

Napriek prísnej legislatívnej regulácii tabakových výrobkov nie je na ich výrobu ani umiestňovaní na trh potrebná žiadna špecifická licencia ani vedenie špeciálnej evidencie, ako je to napr. pri podnikaní s alkoholom.

Ako vám môžeme pomôcť?

V prípade akýchkoľvek otázok nám neváhajte napísať alebo zavolať na: